Yogi (Masala)

Yogi (Masala)

AJURVÉDA
ODPORÚČAME
0.08 € / g

Yogi korenie je zmes korenia (škorica, klinčeky, fenikel, zázvor, pomarančová kôra), ktorá tvorí základ na prípravu mliečkeho čaju MASALA, známeho nápoja prenikavej vône s pikantnou podmanivou chuťou. Viac o masale sa dočítate v článku (link nižšie) na našom blogu.

Vlastnosti

  • Pôvod čaju:India
  • Druh:nečaj
  • Nálev:jednonálevový
  • Balenie:sypaný
 g 4.00 €

Príprava čaju - Yogi (Masala)

Viac o masale sa dočítate aj na našom blogu.

Príprava Yogi čaju:
Do hrnca (kastrólika) si dáme 2 polievkové lyžice Masaly (cca 12 g) a zalejeme ju 450 ml vriacej vody. Necháme povariť 5 – 15 min (podľa želanej pikantnosti  čím viac ju varíme, tým je korenistejšia). Odstavíme, zlejeme cez sitko a dochutíme medom alebo cukrom.

Príprava Masala:
Do hrnca (kastrólika) si dáme 2 polievkové lyžice Masaly (cca 12 g) a jednu polievkovú lyžicu indického čierneho čaju Assám C.T.C. (cca 6 g). Zalejeme 350 ml vriacej vody. Spolu necháme povariť 5 – 15 min (podľa želanej pikantnosti – čím viac ju varíme, tým je korenistejšia). Potom prilejeme 350 ml studeného mlieka a znovu necháme zovrieť. Odstavíme, zlejeme cez sitko a dochutíme medom alebo cukrom.

Taká je naša príprava čaju v Čajovni Čarovni. Netreba sa báť pripraviť si čaj podľa vlastnej chuti a cítenia. Nie je nutné sa striktne držať predpísanej prípravy.

Odporúčame

POŠTOVNÉ ZDARMA SLOVENSKOU POŠTOU PRI NÁKUPE NAD 40€.

E-SHOP
Scroll to Top